Шампионът продължава без грешка на US Open

Хърватинът Марин Чилич продължава успешно защитата на титлата си от откритото първенство по тенис на САЩ, след като се наложи с 6:3, 2:6, 7:6(2), 6:1 над французина Жереми Шарди в мач от четвъртия кръг.

На четвъртфиналите Чилич, който е поставен под номер 9 в схемата, ще играе срещу французина Жо-Вилфрид Цонга.

Чилич изстреля 23 аса и над 50 печеливши удара в мача, който все пак не започна по най-добрия начин за него.

Победата е 11-а поредна за хърватина на откритото първенство по тенис на САЩ, което той спечели през 2014 година срещу японеца Кей Нишикори.

"Победата в тайбрека ми повлия положително и четвъртият сет беше далеч по-лек от останалите. След това подобрих и сервиса си, получи се отлично. Цонга е много опасен съперник и мачът няма да бъде лек. Аз обаче играя добре и с много енергия", каза Чилич.