Шампионът мачка в първия мач след ерата Дерменджиев (ВИДЕО)

Шампионът на България Лудогорец надделя над Верея с 3:1 в мач от първенството, игран на "Лудогорец Арена" в Разград. Това бе първи двубой на "орлите" след напускането на дългогодишния наставник на тима Георги Дерменджиев. Пред погледа на временния треньор Петко Петков разградчани показаха типичния си офанзивен футбол и нямаха никакви проблеми срещу съперника.

В 25-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата чрез румънския таран Клаудиу Кешеру. Той се възползва от страхотно центриране отдясно и наказа с глава стража на гостите Георги Аргилашки. Само 5 минути по-късно нападателят повтори упражнението, като този път отбеляза от самата гол линия след голямо разбъркване в наказателното поле.

Възпитаниците на Илиан Илиев получиха шанс да се борят за точки от двубоя след попадението в 41-ата минута на Георги Андонов. Той се възползва от грешка на Натанаел и заби топката в мрежата на Ренан с красиво воле. Така пасивът на старозагорци бе намален на един гол преди почивката.

През втората част обаче Лудогорец бе абсолютен хегемон на терена. В 58-ата минута Абел Анисе разстреля Аргилашки с феноменално воле в наказателното поле и оформи крайното 3:1.

Иначе в игра се появи новото попълнение на "орлите" Яцек Горалски, който не се представи никак лошо.

След двубоя в Разград Лудогорец е на третата позиция с 8 точки от 4 мача, като все още не е претърпял поражение. Верея пък е само с място по-надолу със същия актив от точки, но с мач повече.