Шампионът Крузейро с нова грешна стъпка в борбата за титлата

снимка: cruzeiro.com.br

Защитаващият титлата си Крузейро завърши 1:1 като гост на Фигейрензе в мач от 31-ия кръг на бразилското футболно първенство и пропусна възможността да увеличи преднината си на върха в класирането. Крузейро има аванс от 7 точки пред втория Атлетико Минейро.

Сао Пауло може да се доближи на пет точки от лидера, ако в понеделник спечели срещу Гояш. До края на сезона в бразилския шампионат остават седем кръга.

Крузейро откри резултата в 35-ата минута след гол на полузащитника Маркиньос, но Пабло изравни за домакините във втората минута на добавеното време.

Шампионите записаха второ поредно равенство и имат само един успех в последните си пет мача.

Атлетико Минейро се изкачи на второ място след успех над гостуващия Спорт Ресифе с 3:2. Аржентинецът Хесус Датоло отбеляза едно от попаденията за тима на Атлетико Минейро, който спечели три от последните си четири двубоя.

Домакините играха с човек по-малко през по-голямата част на мача, след червен картон на вратаря Виктор в 52-ата минута.

В Сао Пауло зрител почина след сърдечен удар при равенството 1:1 на Палмейрас с Коринтианс. Полицията арестува 10 души заради инциденти по време на двубоя.

Коринтианс изравни в добавеното време чрез Данило, а Палмейрас остава на три точки от зоната на изпадащите.

Интернасионал е на трето място в класирането след победата над Баия с 2:0 в Порто Алегре. Нападателят Фред донесе победата на Флуминензе с 2:1 над Атлетико Паранензе на стадион "Маракана" в Рио де Жанейро с гол във втората минута на добавеното време. За Флуминензе това беше трета поредна победа, посочва БТА.

Гремио завърши 1:1 с Коритиба, а Витория победи с 3:1 гостуващия Крисиума. Ботафого се наложи с 2:1 над Фламенго, но остава в зоната на изпадащите.

В неделя няма мачове от първенството заради президенските избори в Бразилия.