Шампионска лига: От 0:3 до 3:3, но само за престиж (ВИДЕО)

Норвежкият шампион Мьолде отпадна по крайно драматичен и злощастен начин от третия квалификационен кръг на Шампионска лига. Скандинавците осъществиха обрат от 0:3 до 3:3 като домакини на Динамо (Загреб) късно снощи, но отпаднаха с общ резултат 4:4 заради повечето инкасирани голове като домакин.

Още в осмата минута мачът започна да се развива по кошмарен начин за домакините, които изпуснаха дузпа чрез Камара. В 17-ата, 20-ата и 22-ата Динамо препарира съперника си с три бързи гола на Пяца, Адеми и Рог, за да си осигури повече от комфортен аванс на този етап от дуела.

Хюсеин намали на 1:3 в 43-ата, а в добавеното време на първата част Синг пропусна втора дузпа, отсъдена в полза на Мьолде. Елюнуси се разписа за 2:3 в 52-ата, но 20 минути по-късно Форен получи втори жълт картон и норвежците останаха в намален състав.

Това не им попречи да стигнат до изравняването само 180 секунди по-късно, благодарение на Камара, който се реваншира за пропуснатата дузпа. В крайна сметка обаче героичното поведение на играчите на Мьолде не им стигна да отстранят Динамо (З) и отпадат от Шампионска лига.