Шампионска издънка на ПСЖ при завръщането на Златан

ПСЖ допусна неприятна загуба като домакин от тима на Рен с 1:2 в среща от 36-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани станаха шампиони по-рано днес след издънката на Монако, които въпреки гола на Димитър Бербатов не успяха да победят Гингам и завършиха наравно 1:1. Така ПСЖ остана недостижим на върха със седем точки повече от своя конкурент.

Това изглежда накара играчите на Лоран Блан да подценят срещата. Трите точки за Рен пък може да се окажат решаващи в борбата за спасение в Лига 1. Рен има вече 43 точки и е на шест точки над зоната на изпадащите.

Шампионите започнаха перфектно и поведоха още в 3-та минута след гол на Езекиел Лавеци. Гостите изобщо не се стъписаха и само за четири минути обърнаха развоя на мача в своя полза.

Първо Кадир стреля много силно отдалеч и изненада Сиригу за 1:1 в 23-та минута. Само четири по-късно Нтеп реализира втори гол след удар от повече от 30 метра и отново слаба изява на Сиригу.

Домакините се опитаха да стигнат до гол като през второто полувреме в игра се завърна звездата на тима Златан Ибрахимович, който лекуваше контузия. До края на мача обаче много сериозни пропуски направиха Кавани, Ибрахимович и Моура.