Шампионките с пета загуба за сезона

снимка: dunav8806.com

Монтана 2003 победи шампиона Дунав (Русе) с 60:57 (12:21, 13:19, 26:6, 9:11) точки в срещи от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

За възпитаничките на Георги Божков това бе пето поражение за сезона. Те заемат трето място в класирането, след Левски и Монтана 2003, и са с равен брой точки с Нефтохимик 2010 (Бургас).

Дунавки изиграха страхотно първо полувреме и след 20 минути имаха преднина от 15 точки - 40:25, а малко преди това водеха със 17 точки - 36:19. Въпреки това домакините не се предадоха и след серия от 20:5 в третата част изравниха - 45:45 в 27-а минута, а три по-късно водеха с 51:46.

В последната четвърт дунавки на два пъти се доближаваха до две точки от съперника, но не успяха да стигнат до победата.

Най-резултатна за Монтана 2003 бе Биляна Павичевич с 20 точки и 7 борби. Милена Томова добави 11 точки и 8 борби, а Стефка Николова и Олена Самбурска отбелязаха по 9 точки.

За русенки Таня Чиров и Радостина Димитрова отбелязаха по 15 точки, а Шанте Еванс приключи с 12 точки и 18 борби.