Шампионките от Марица праснаха туркини в първата си контрола

Женският отбор на Марица (Пловдив) спечели първата си контролна среща по време на зимния си лагер в Турция.  Шампионките на България победиха с 3:1 гейма състава на Серамиксан Спор (Тургутлу), в който играе българската националка Десислава Николова.

Нямаше изненади в титулярната осморка на старши-треньора Иван Петков, но всички 14 волейболистки на Марица влязоха в игра.  Интересно е, че за два от геймовете в стартовия състав попадна Силвия Андреева, а като разпределител в четвъртата част игра младата Мирела Шахпазова.  Въпреки силната игра на противниковата блокада, атаката на българския тим постигна по-висок процент на успеваемост от съперника.  Основно оръжие на пловдивчанки беше и сервисът, който им донесе осем аса, три от които дело на Андреева.  Топреализатор на мача стана Таня Събкова, която допринесе общо 17 точки за успеха.  Радосвета Тенева добави 11.