Шампионите с втора победа, Монтана взе дербито с Марек

снимка: Facebook.com/Волейболен клуб "Нефтохимик 2010" Бургас

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) записа втора победа от началото на кампанията в Суперлигата, след като надигра Хебър с 3:1 (20:25, 23:25, 25:23, 24:26). Това бе първото домакинство на тима от Пазарджик, откакто се завърна в елита на българския волейбол.

Силният сервис даде преднина на бургазлии в първата част, за да поведат в резултата. Във втората гостите направиха страхотни спасявания, бяха стабилни във важните моменти и дръпнаха с два гейма.

В третата част Хебър отново беше догонващият отбор, но в края домакините показаха непримиримост и взривиха залата, след като измъкнаха гейма с 25:23 и намалиха пасива си. Нефтохимик започна силно четвъртия гейм. Финалът и на тази част беше доста оспорван, но гостите бяха тези, които направиха по-малко грешки, и записаха втората си победа в първенството.

Новото попълнение на Хебър Минчо Минчев записа 23 точки (2 аса, 1 блокада). За шампионите най-резултатен бе Валентин Братоев, който завърши с 21 точки (1 ас, 1 блокада).

Монтана също взе втора победа, като измъкна дербито с Марек Юнион-Ивкони у дома с 3:1 (25:21, 27:25, 22:25, 25:17). Арда (Кърджали) измъчи Черно море БАСК (Варна), но загуби гостуването си с 2:3 (25:21, 23:25, 26:28, 25:12, 17:15). Пирин (Разлог) пък се справи лесно с Миньор (Перник) и спечели с 3:0 (25:11, 25:16, 25:21).