Шалке се пребори за второто място, Хофе се задържа в четворката

снимка: twitter.com

Шалке 04 надви трудно Аугсбург с 2:1 като гост в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. Това бе предпоследния 33-и рунд в немския шампионат, което означава, че "кралскосините" завършват на втората позиция и ще играят в Шампионската лига през следващата кампания.

Това е факт, след като Борусия (Дортмунд) сдаде среброто на вечния враг. "Жълтите" допуснаха нелепа загуба с 1:2 от борещия се за оцеляване Майнц 05 у дома. Така тимът на Петер Щьогер остана с 55 пункта на третата позиция и в оставащия сблъсък не може да изпревари отбора от Гелзенкирхен, който има актив от 60 точки.

Тило Керер изведе Шалке напрев в 23-ата минута след пас на Гуидо Бургщалер, но домакините изравниха 4 минути по-късно чрез Филип Макс. Тило Керер обаче не бе казал последната си дума. Бранителят се превърна в истински герой за тима си в 34-ата, когато след пас на Калиджури фиксира крайното 2:1.

Междувременно, Хофенхайм допусна поражение от Щутгарт с 0:2 като гост. Марио Гомес наниза два гола за домакините и ги закова на 8-ата позиция с шанс за Европа. Щутгарт има 48 пункта, а 6-ият РБ Лайпциг е с 50 преди последния кръг. Хофе пък остана 4-и въпреки загубата. Това се случи, след като Байер (Леверкузен) завърши наравно 0:0 с Вердер и остана в зона Лига Европа.