Шалке с втора победа от 12 мача в Бундеслигата

С два гола на защитника Жоел Матип Шалке'04 се наложи с 2:1 над Фортуна (Дюселдорф) в последна среща за днес от кръга в Бундеслигата.

Кралскосините постигнаха едва втора победа в последните си 12 мача в първенството. Този успех не промени кой знае колко ситуацията за тях в първенството и те си остават на 9-о място.

Матип откри резултата в 29-ата минута, а 9 минути преди края се оказа най-съобразителен в наказателното поле и донесе успеха на домакините. След центриране от дясно, Мишел Бастош върна топката в пеналта, където тя мина през поне петима играчи от двата отбора.

Матип остана на 3 метра от вратаря Фабиан Гийфер и просто чукна топката в мрежата. В 11-ата минута на второто полувреме Аксел Белингхаузен изравни за червените от Дюселдорф, след като засече топката при подаване на Андреас Ламберц.

До края на мача и двата отбора имаха по една възможност да вкарат, но резултатът се запази. Шалке'04 събра 33 точки с днешната победа и се изравни с Хановер'96 и Майнц, които са пред тях, но подредени с по-добра голова разлика. Фортуна заема 13-о място с 27 точки, колкото имат Нюрнберг и Волфсбург след тях.