Шалке с първо домакинско поражение от половин година

Борусия Мьонхенгладбах победи Шалке 04 с 1:0 като гост в последен мач от 32-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха възпитаниците на Люсиен Фавр се изкачиха на шеста позиция с 52 точки, като се доближиха само на 3 точки от четвъртия Байер Леверкузен, който на този етап държи мястото за участие в плейофите за Шампионската лига. Шалке 04 пък допусна първа домакинска загуба от шест месеца.

"Сините" от Гелзенкирхен прекъснаха серия от девет победи и равенство в Бундеслигата на "Фелтинс Арена" след последното поражение с 1:3 от Борусия Дортмунд на 26 октомври. Тимът на Йенс Келер остана трети с 58 точки.

Домакините имаха териториално превъзходство, но грешка в отбраната позволи на съперника да открие резултата. В 35-ата минута защитниците на домакините не успяха да изчистят топката добре след центриране от корнер, Рафаел подаде към Патрик Херман, който с удар от 15 метра под гредата преодоля Ралф Ферман.

Шалке започна активно след почивката, но в 56-ата минута гостите бяха близо до второ попадение. Алваро Домингес изведе Макс Крузе в чиста позиция, нападателят преодоля Ферман, но от малък ъгъл не успя да намери опразнената врата.

Домакините пропуснаха най-добрата си възможност за изравняване в 82-ата минута, когато Адам Салай отблизо стреля в гредата след подаване на Клаас-Ян Хунтелаар.