Шалке на Ди Матео отново се препъна

Отборът на Фрайбург нанесе втора загуба на Роберто Ди Матео в немската Бундеслига, след като днес тимът на Кристиан Страйх надделя с 2:0 при домакинството си на "кралскосините" в среща от 11-ия кръг на шампионата.

По този начин Шалке допусна трета загуба в последните си пет двубоя за първенство, което и срина тима до 11-о място във временното класиране и на пет точки от зона "Шампионска лига" в германския елит.

Фрайбург пък записа едва втора победа от началото на кампанията, което и изкачи домакините на 13-а позиция с актив от 11 точки до момента.

Домакините от Фрайбург реализираха по един гол в двете полувремена на двубоя, което и се оказа достатъчно за крайния успех в сблъсъка.

Резултатът бе открит след 22 минути игра, когато Кристиан Гюнтер изведе Фрайбург напред.

Усилията на "кралскосините" и Клаас Ян Хунтелаар в предни позиции така и не дадоха резултат, а в 68' Фрайбург реализира и втори гол, с който значително наклони везните в своя полза. Точен за 2:0 бе Жонатан Шмид, като този резултат се запази и до края на сблъсъка.