Севиля удари Атлети и в реванша за Купата на Краля (ВИДЕО)

снимка: twitter.com/Sevilla Futbol Club

Севиля се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Краля, след като надигра на свой терен Атлетико (Мадрид) с 3:1. На "Уанда Метрополитано" преди седмица играчите на Винченцо Монтела надвиха "дюшекчиите" с 2:1 и така с общ резултат 5:2 продължават напред в надпреварата.

"Рамон Санчес Писхуан" избухна в радост още в първата минута от срещата. Серхио Ескудеро поведе домакините напред, след като получи прекрасно центриране отдясно, дело на Пабло Сарабия. Бранителят стреля от воле и препарира Мигел Анхел Моя за 1:0.

Радостта на севилци обаче трая твърде кратко, тъй като в 13-ата Антоан Гризман върна интригата в 1/4-финалния рунд. Френският нападател отбеляза фамозен гол от около 25 метра от воле с десния крак, прехвърляйки Серхио Рико, за да изравни.

Севиля имаше своя отговор в 48-ата минута. Домакините получиха право да изпълнят дузпа, а Евер Банега не сбърка от бялата точка и направи задачата за тима на Чоло Симеоне почти невъзможна.

В 79-ата пък Пабло Сарабия довърши интригата след хубав извеждащ пас на Франко Васкес и удар по диагонала, който с лек рикошет парира Моя за крайното 3:1.