Севиля стигна до нулево равенство на гости на Базел (ВИДЕО)

Носителят на титлата в Лига Европа Севиля стигна до нулево равенство като гост на швейцарския Базел в първи мач от осминафиналите на втория по сила евротурнир.

Андалусците дори трябваше да завършат срещата в намален състав след изгонването на Н'Зонзи в 87-ата минута за втори жълт картон.

Basel 0 - 0 Sevilla - Highlights - 10-03-2016by Football--Live

В друга среща от ранната програма на осминафиналите Борусия (Дортмунд) унищожи с 3:0 резервите на Тотнъм и доказа за пореден път, че приема за приоритет турнира, за разлика от „шпорите“, които се представиха безобразно на „Сигнал Идуна Парк“.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата за „жълто-черните“ в 30-ата минута, а в 60-ата и 70-ата се разписа Марко Ройс, като успехът можеше да още по-изразителен за германския гранд. (подробности и видео за дербито вижте НА ТОЗИ ЛИНК)

Фенербахче пречупи Спортинг (Брага) с 1:0 на свой терен в друга среща, благодарение на попадението на Топал в 82-ата минута.

Шахтьор надигра Андерлехт като домакин, но остави вратичка за белгийците преди реванша, след като спечели с 3:1. Тайсон и Кухер в 21-ата и 24-ата минута дадоха комфортен аванс на украинците, но Ачемпон в 68-ата реализира ценен гол на чужд терен за Андерлехт. Все пак, в 79-ата минута Алвес да Силва донесе по-сериозен аванс на Шахтьор преди ответния сблъсък.

All Goals HD - Shakhtar 3-1 Anderlecht - 10.03...by eurofootballhd