Севиля спря лудата серия на Реал, дразнителят Рамос си заби автогол (ВИДЕО)

Севиля видя сметката на Реал в Ла Лига с 2:1 и сложи край на серията от 40 мача без загуба на "кралския клуб". Двубоят в Андалусия се игра само няколко дни, след като пак на този стадион Реал измъкна драматично 3:3 и с общ резултат 6:3 отстрани севилци от Копа дел Рей.

Най-голямата драма в срещата бе това, че недолюбваният и забъркал огромен скандал с феновете на Севиля Серхио Рамос си заби автогол. Преди това Кристиано Роналдо се разписа в 67-ата минута от дузпа. В 85-ата Серхио Рамос опита да избие центриране с глава, но вместо това опъна собствената си мрежа. В 92-ата екшънът бе пълен, защото Йоветич направи пълен обрат - 2:1.

4163021

Двата отбора започнаха срещата без да поемат много рискове. В 18-ата Висенте Ибора получи подаване в наказателното поле, където Варан избра добра позиция и изчисти в корнер. Роналдо пропусна обещаваща възможност в 27', опитвайки от границата на пеналтерията. Серхио Рико обаче спря топката с класно спасяване преди тя да се озове в долния ляв ъгъл.

5 минути преди края на полувремето пред Роналдо отново се отвори възможност за гол, той стигна до топката в наказателното поле и стреля красиво от движение, но на няколко сантиметра встрани от дясната греда.

Втората част започна доста по-динамично като и двата тима търсеха попадение. В 54-ата Йедер получи топка в наказаталеното поле, която успя да овладее, но ударът му бе отразен от Навас.

В 63-ата се получи разбъркване в наказателното поле на домакините. В крайна сметка топката стигна до Бензема, но той я изпрати прекалено високо и пропиля невероятна възможност. Гостите започнаха да упражняват натиск и 2 минути по- късно Дани Карвахал отне и навлезе в наказателното поле, където беше фаулиран от вратаря Рико и реферът посочи бялата точка.

Кристиано изпълни дузпата без колебание със силен нисък удар до гредата. Малко преди изпълнението на дузпата поругалецът удари с топката в гърба играч на Севиля, но реферът не видя това.

В 85-ата минута Серхио Рамос си отбележи нелеп автогол и постави под напрежение отбора си. След него Севиля се възползва и започна да атакува по-смело, търсейки победата.

Така се стигна до продължението на срещата, където в 92-ата минура Йоветич сътвори пълен обрат и донесе победа на Севиля с техничен изстрел от 22 метра.