Севиля подхлъзна Райо и си гарантира оставане в Топ 4

снимка: sevillafc.es

Отборът на Севиля си гарантира оставане в Топ 4 на Примера Дивисион и след изиграването на 14-ия кръг, след като днес андалусците спечелиха с 1:0 визитата си на Райо Вайекано.

Единственият гол в срещата отбеляза колумбийският национал Карлос Бака, който се разписа след само осем минути игра, оползотворявайки асистенция на Николас Пареха.

След почивката Райо Вайекано доминираше изцяло над своя гост, но чудесните намеси на Бето лишиха отбора на Пако Хемес от поне точка пред собствена публика.

Гостите завършиха двубоя и с десет души, след като португалецът Даниел Карико бе изгонен от игра три минути преди края на редовното време.

Така Севиля събра актив от 29 точки и остава на четвърта позиция, имайки преднина от пет пункта пред петия Валенсия.

Райо Вайекано пък инкасира седмо поражение за кампанията, оставайки на 10-а позиция със 17 точки.