Севиля и Бетис си мушнаха 8 в лудо градско дерби (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Бетис надви като гост кръвния враг Севиля с 5:3 в луд двубой от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. На "Санчес Писхуан" играчите на Кике Сетиен си поиграха с нервите на съперника, като отбелязаха попадение в 23-ата секунда и завършиха срещата с гол в 95-ата минута.

Още в 23-ата секунда Фабиан от гостите се озова на чиста позиция извън наказателното поле и пробва късмета си. Ударът му бе коварен и изненада Серхио Рико, който не успя да го спре.

В 13-ата минута обаче Севиля намери отговор. Серхио Ескудеро центрира в пеналта, а там Висам Бен Йедер само подложи крака си, за да изравни резултата.

Само 8 минути трая радостта на домакините, тъй като в 21-ата Федал порази целта с глава след добро центриране отдясно на Хоакин. В 40-ата Симон Кяер отново възвърна паритета на "Санчес Писхуан". В меле в наказателното поле датчанинът се оказа най-съобразителен и с премерен удар с глава прехвърли Антонио Адан.

Севиля обаче не можеше да поведе в резултата. Това за трети път сториха гостите, които чрез Риза Дурмиси в 63-ата вкараха и третото си попадение в срещата. Само 2 минути по-късно Серхио Леон бе изведен очи в очи със Серхио Рико и го преодоля хладнокръвно за 4:2.

Две минути по-късно Клемен Ленгле върна едно попадение, но финалния акорд постави Кристиан Тейо в 95-ата минута. Той открадна топката в центъра, надбяга бранител на Севиля и прониза мрежата на Рико за 5-и път.

След успеха Бетис е на 8-о място с 24 точки, а Севиля е пети с 29 пункта.