Серия А: Обрати в битката за Шампионска лига

34-ият кръг на италианската Серия А предложи обрат в битката за местата в зона "Шампионска лига", след като Рома по-рано днес победи като домакин Дженоа с 2:0 (подробности и видео вижте НА ТОЗИ ЛИНК), а Лацио стигна само до равенство 1:1 като гост на Аталанта.

Така "вълците" се завърнаха на второ място в класирането с 64 точки - 1 повече от "орлите", които засега са на позиция, даваща право на участие в плейофите на Шампионска лига. Довечера Наполи домакинства на Милан и при евентуален успех може да се доближи на четири точки от Лацио и дори да възобнови шансовете си да се пребори за място в топ 3 в оставащите четири кръга до края.

Биава откри изненадващо резултата за Аталанта в 49-ата минута, след като през първото полувреме с красив удар от дистанция Фелипе Андерсон бе нацелил греда. Въпреки че не играха на особено високо ниво, възпитаниците на Стефано Пиоли все пак избегнаха поражението с изравнителен гол на Марко Пароло в 77-ата минута.

Със спечелената точка Аталанта събра 33 и остава на 17-то място с 9 повече от Каляри, който е с мач по-малко.

Фиорентина прекрати серията от четири поражения в Серия А и общо пет във всички турнири с успех 3:1 като домакин на кандидата за изпадане Чезена. С победата Винченцо Монтела и компания се върнаха на пето място в класирането с 52 точки - 1 повече от Сампдория и 2 повече от Дженоа.

Отборите от Генуа не можаха да натрупат актив през уикенда, след като вчера Самп отстъпи с 0:1 на шампиона Ювентус, а по-рано днес "грифоните" бяха надвити с 2:0 от Рома.

С голове в 31-ата минута от дузпа и в 35-ата Йосип Иличич даде комфортен аванс на "Ла Виола", а Алберто Джилардино направи 3:0 в 56-ата. 3 минути по-късно Грегори Дефрел с прекрасно изпълнение оформи крайното 3:1, но Чезена с 24 пункта остава предпоследен и на девет точки от спасението.

Интер направи невероятна грешка като домакин на Киево и не можа да отбележи гол на "летящите магаренца", които удържаха нулево равенство. "Нерадзурите" имаха уникалната възможност за първи път през сезона да се изравнят с шестия в класирането (Сампдория) по точки, но след хикса на "Джузепе Меаца" остават осми с 49 пункта.