Серина Уилямс отново е кралицата на US Open

Световната номер 1 Серина Уилямс спечели титлата на US Open след успех с 6:3, 6:3 над Каролине Возняцки.

Срещата продължи 75 минути, а титлата е трета поредна и общо шеста за американката на „Флашинг Медоус“. По този начин тя се изравни с легендарната Крис Евърт.

Иначе това е титла номер 18 за Уилямс от Големия шлем – постижение, достигано само от Евърт и Мартина Навратилова. Само с 4 повече е Щефи Граф. Маргарет Корт има 24 титли, а пред Серина е и Хелън Уилс Мууди с 19 трофея.

Срещу Возняцки американката пък има девет победи от десет срещи.

На корта тази нощ победата дойде лесно за Серина, която дори не си позволи да загуби сет по време на целия турнир в Ню Йорк. В първия сет датчанката спечели само едно от подаванията си и загуби с 3:6.

Втория сет започна равностойно, но след петия гейм американката отново бе господар на кората. При 5:3 в нейна полза и сервис на Возняцки, Серина стигна до два мачбола, спечели още първото разиграване и грабна трофея от Откритото първенство на САЩ по тенис.

В двубояс с Вознецки Серина наниза 29 печеливши удара срещу само 4 на датчанката и заработи 4 милиона долара, в това число и допълнителния бонус от 1 милион долара за първото място в американските летни серии на твърди кортове.

24-годишната Возняцки игра финал в Ню Йорк за втори път след 2009 година, но не успя да стигне до първи трофей от Големия шлем.