Серина Уилямс даде само два гейма на Кириленко

Серина Уилямс стана последната четвъртфиналистка на Australian Open. Американката не остави никакви шансове на Мария Кириленко (Русия), разгромявайки я с 6:2, 6:0 за по-малко от час игра.

Петкратната шампионка в Мелбърн доминираше по време на целия мач и дори и за миг не остави съмнения в превъзходството си. Тя наниза 22 уинъра срещу едва 7 на съперничката си, като в същото време Серина допусна само 6 непредизвикани грешки срещу 15 за Кириленко.

Американката започна мача с ранен пробив, а малко след това стигна и до втори, за да спечели първия сет с 6:2 за по-малко от 30 минути на корта.

Във втората част Серина бе още по-убедителна, като направи нови три пробива, не позволявайки на рускинята да вземе дори гейм. За целия мач пък Кириленко така и не успя да стигне до точка за пробив.

За място на полуфиналите Серина Уилямс ще спори със сънародничката си Слоун Стивънс, която по-рано днес отстрани сръбкинята Бояна Йовановски след победа с 1:6, 6:3, 5:7.