Серина се промъкна до финала в Синсинати

Серина Уилямс (САЩ) се класира за финала на турнира по тенис за жени в Синсинати, след като се справи в три сета с датчанката Каролине Возняцки. В другата полуфинална среща Ана Иванович (Сърбия) отстрани шампионката от Ролан Гарос Мария Шарапова ( Русия) също в три сета.

Поставената под номер 1 Уилямс, която от другата седмица ще защитава титлата си от US Open, имаше лош старт и отстъпи с 2:6 в първия сет, който продължи 29 минути. Серина беше блед сянка на себе си, в който допусна сериозен процент непредизвикани грешки и взе само два сервиса.

Във втория обаче нещата изглеждаха коренно противоположни, а още в първия гейм тя направи пробив, първи от трите в тази част. Накрая затвори сета със свой начален удар и отиде в трети сет. Там и двете състезателки печелеха точките благодарение на грешките на противника. Общо седем пробива се размениха в третия сет, който беше спечелен от Уилямс с 6:4.

9-ата в схемата Иванович се справи с Шарапова с 6:2, 5:7, 7:5 в среща, която продължи почти три часа. Сръбкинята ще търси тази нощ четвъртата си титла през сезона, а може да има самочувствие и от победата над Серина Уилямс на Откритото първенство на Австралия в началото на годината.

В първия сет за сръбкинята беше лесно, след като поведе с 4:0, докато във втория Шарапова взе аванс от 4:2 и в крайна сметка се поздрави с победата. В третата част мачът мина през обрати, а накрая Иванович с пробив при втория опит успя да вземе победата, посочва БТА.