Сергей Сироткин ще направи дебют в Гран при на Русия

Тест пилотът на Заубер Сергей Сироткин ще дебютира по време на тренировъчните сесии на домашното за него Гран при на Русия следващия месец. Новината бе официално потъврдена от тима на Заубер, пред Autosport.

Победителят във Формула Рено 3.5 ще кара по време на първата свободна тренировка в „Сочи“.

Отборният директор на Заубер Мониша Калтенберн заяви готовността си да даде шанс на младия талант.

„Сергей имаше труден старт на сезона, поради множеството технически проблеми в Сериите Рено, но междувременно успя да спечели едно състезание и то в Москва. Решихме, че сега е правилното време да му дадем шанс“, сподели Калтенборн.

Пилотът се присъедини към екипа на Заубер през миналия сезон, като се очакваше той да дебютира през новия сезон, след сделка с руски инвеститори. Към момента, обаче титулярни пилоти на тима са Адриан Сутил и Естебан Гутиерес.

Сироткин е на 5-то място в класирането на Формула Рено 3.5, като до финала остават още 3 състезания.