Сензационен финал на Евро 2018 по хандбал

Испания и Швеция ще играят на финала на Европейското първенство по хандбал за мъже в Хърватия. На полуфиналите отпаднаха и двата фаворита за титлата. Испания елиминира световния шампион Франция с 27:23, а Швеция победи олимпийският първенец Дания с 35:34 след продължение. Редовното време завърши 28:28. Швеция е четирикратен световен и четирикратен европейски шампион, а Испания – световен шампион за 2013 и европейски вицешампион от 2016.

Франция и Дания ще играят един срещу друг за бронзовите медали в неделя. Вратарите на Испания и на Швеция се превърнаха в герои за своите отбори. Испанският страж Арпад Стербик спаси три дузпи, докато Андреас Палиска направи серия от решаващия спасявания срещу Дания.

Испанците поведоха с 15:9 на почивката и имаха преднина от 23:14 в средата на втората част. За иберийците седем гола отбеляза Феран Соле, а с шест попадения се отличи Раул Ентрериос. Линус Арнесон направи 35:33 малко преди края на двубоя и завърши с 6 гола. За Дания 12 попадения реализира Микел Хансен, а 11 добави Расмус Лауге.