Сент Етиен смаза Валансиен

Сент Етиен победи с 3:0 като домакин Валансиен в среща от 23-ия кръг във френското първенство.

Бившият футболист на гостите Рено Коаде се разписа след изпълнение на корнер в последните секунди на първото полувреме.

Десет минути след почивката Бенямин Корне реализира второто попадение в полза на рекордьора по шампионски титли във Франция. В края резервата Йоан Мойо оформи класическата победа, пет минути след появата си на терена.

Сент Етиен се намира на четвърто място в Лига 1 с актив от 40 точки. До момента Валансиен е на 18-ата позиция с 18 точки, посочва БТА.

В друга среща от френския шампионат Евиан Тонон Гаяр завърши наравно 1:1 у дома срещу Аячо. Марко Рубен откри резултата в 84-ата минута в полза на домакините, но Гади Тайо изравни в самия край на мача.

Евиан няма победа в последните си седем двубоя в Лига 1 и остава застрашен от изпадане, на 17-о място с 22 точки.

Намиращият се в средата на класирането състав на Монпелие спечели с 4:2 навън срещу Реймс и вече седем поредни срещи няма поражение. По-късно днес Олимпик Лион гостува на Рен, докато Олимпик Марсилия приема Тулуза.