Селта съсипа Барселона и го свали от върха (ВИДЕО)

Селта постигна звучен успех с 4:1 като домакин на шампиона Барселона и поднесе изненадата на петия кръг в испанската Примера дивисион. Домакините бяха безпощадни на контраатака и реализираха убийствените си акции, докато вратарят на каталунците Марк-Андре тер Щеген отново допусна нелеп гол.

В 26-ата минута Нолито с фамозно изпълнение, което наподобяваше центриране, не остави никакви шансове на германския страж да отрази топката в горния му ъгъл – така Тер Щеген отново привлече негативни коментари, след като срещу Рома в Шампионска лига допусна гол от 56 метра, а през уикенда срещу Гранада също имаше вина за попадението.

Яго Аспас се възползва от подаване на Нолито в 30-ата минута, за да прехвърли елегантно Тер Щеген за 2:0 при една от многото опасни контраатаки на Селта. В 80-ата Неймар върна едно попадение, но то не вдъхнови обрат, защото само три минути по-късно Гуидети се разписа за крайното 4:1 и съвсем отчая Барселона.

За първи път под ръководството на Луис Енрике шампионите допуснаха два гола през първото полувреме на мач от първенството и останаха с 12 точки след 5 мача – Селта измести каталунците от върха с 13. На стадион „Балайдос“ тимът от Виго няма поражение през сезона с вече четири успеха и две поражения. Срещу Барселона Селта имаше само един успех в последните си 10 двубоя преди днешния, като това се случи миналата година с 1:0 на „Камп Ноу“.