Селта изпусна Леванте, 10 от Сарагоса удържаха Майорка

Селта (Виго) пропусна да спечели срещу Леванте и в мач от 14-ия кръг на Примера дивисион двата отбора завършиха наравно 1:1 във Виго.

Домакините могат да съжаляват много за изпусната победа, след като доминираха изцяло в срещата и имаха по-чисти голови ситуации, но неопитността на младия тим го лиши от заслужена победа.

Енрике Де Лукас даде аванс на своя тим в 37-ата минута, след като Яго Аспас го изведе сам срещу вратаря, а нападателят не сбърка. Леванте обаче има пълното право да протестира, тъй като голът беше от очевидна засада.

Въпреки по-добрата си игра обаче Селта трябваше да се задоволи с равенството, след като в 89-ата минута Роджър Марти успя да преодолее вратаря на домакините. Две минути преди това гол на Парк беше отменен заради засада.

В последната среща от неделната програма от 14-ия кръг в Примера дивисион Майорка изпусна да победи 10 човека от Сарагоса, като двата тима завършиха 1:1

Домакините доминираха през по-голямата част от двубоя, като пропуснаха и много удобни ситуации, но голът на Елдер Пощига в 16-ата минута изненада по-активния отбор.

Гостите пък играха с човек по-малко от 13-ата минута, когато Ловенс направи дузпа и бе изгонен, но домакините пропуснаха дузпата и успяха да изравнят чак в 85-ата минута чрез Каседус.

Равенството оставя Майорка на 17-а позиция с 13 точки, докато Сарагоса е на 13-о място с 3 точки повече от днешния си съперник.

Равенството на Леванте пък задържа отбора в горната половина на таблицата. Валенсианци са 7-и с 21 точки, докато Селта е на 14-о място с 15.