Секна рекордната победна серия на Байер в Бундеслигата (ВИДЕО)

По крайно нелеп начин Байер (Леверкузен) прекрати клубната си рекордна победна серия в германската Бундеслига и трябваше да се задоволи само с равенство 1:1 като гост на Кьолн в мач от съботната програма на 30-ия кръг.

„Аспирините“ пропуснаха да поведат още в 42-ата минута, когато Хакан Джалханоглу не можа да се разпише от дузпа, но 19-годишният Юлиан Брандт все пак вкара след подаване на Белараби за 0:1 в 60-ата.

В 83-ата минута обаче домакините стигнаха до изравнителен гол на Фине и по този начин попречиха на Байер да увеличи на осем поредни победи клубния си рекорд в шампионата.

„Аспирините“ все още се намират на третото място, даващо право на директно участие в групите на Шампионска лига от следващия сезон, но имат 55 точки – само 1 пред четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), който утре приема втория Волфсбург (61).

Все пак, Леверкузен не познава вкуса на поражението от 14 февруари, когато бе сразен с 4:5 именно от Волфсбург в изключителен мач. На 21-ви същия месец пък „аспирините“ бяха лишени от победата над Аугсбург в последните секунди с гол на вратаря на домакините за 2:2, но оттогава са безгрешни в първенството.

Отборът обаче отново пострада от липсата на умения при изпълнението на дузпи – по такъв начин Леверкузен бе елиминиран от Атлетико (Мадрид) на осминафиналите в Шампионска лига и от Байерн (Мюнхен) на 1/4-финал в турнира за Купата на Германия.

В същото време днес Борусия (Дортмунд) постигна комфортен успех с 2:0 над Айнтрахт (Франкфурт) на своя стадион „Сигнал Идуна Парк“ и се отлепи от днешния си съперник на осмо място в класирането.

Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата от дузпа в 24-ата минута, а Шинджи Кагава украси с отново с гол поредния си добър мач за отбора, възползвайки се от асистенция на Обамеянг, за да покачи на 2:0 в 32-ат аминута.

Така Дортмунд събра 39 точки и се извиси до осмата позиция в класирането – само на три от шестия Аугсбург, който изненадващо отстъпи с 2:3 при визитата си на предпоследния Хамбургер.

Отборът на Юрген Клоп се представя неубедително през този сезон, но реално има всички шансове да заслужи участие в Лига Европа догодина – това може да стане чрез Купата на Германия, където Дортмунд е на полуфинал; но може да стане и чрез класиране дори на седмо място в Бундеслигата, защото тази позиция би осигурила квота за евротурнирите, ако на финала на Купата се изправят лидера Байерн и втория Волфсбург.