Съдийски грешки подлудиха бразилско дерби (ВИДЕО)

снимка: Thinkstock/Guliver

Грандиозен скандал между футболиста Давид Браз от Сантос и треньора на съперника Чичи почти прекрати най-оспорвания мач от бразилското първенство по футбол в неделя, който беше спечелен с 2:0 от Коринчианс.

Капитанът на гостите беше изгонен неправилно след нарушението за дузпа, реализирана в полза на лидерите в генералното класиране едва в 85-ата минута на мача от 27-ия кръг на Серия "А".

Браз дори нямаше вина за дузпата, която беше следствие от нарушение на Зека. Капитанът на гостите обаче беше изгонен от терена след съдийска грешка и реагира доста бурно на ситуацията, а първият оспорил неговото мнение беше именно Чичи.

Двамата обаче бяха разтървани в последния момент от играчите на двата тима. "Съдията изобщо не видя положението и реши, че нарушението е извършено от Браз. Няма какво да направя, не е моя вината. Съдиите просто правят това, което си поискат", каза Зека за ТВ Глобо.

Браз всъщност беше вторият изгонен играч на гостите от Сао Пауло, след като терена в 45-ата минута напусна принудително и Верлей. Дузпата беше реализирана от Жадсон, който добави още едно попадение във вратата на съперника в 88-ата минута за крайното 2:0.

Коринчианс е лидер в класирането и води с пет точки пред Атлетико Минейро, който се наложи с 4:1 над Фламенго в друг интересен мач от кръга. Жемерсон вкара две попадения в полза на домакините, а гол на Хесус Датоло и автогол на Марсело оформиха разгрома