Съдийска грешка и слаба игра изхвърлиха Босна от Световното

Босна и Херцеговина се превърна в поредния отбор, който напуска Световното първенство 2014 в Бразилия, след като Един Джеко и компания бяха ощетени при загубата с минималното 0:1 от Нигерия в мач от група F на шампионата на планетата.

Голът на победата беше дело на Питър Одемвинге в 29' след страхотен пробив на Еменике. При атаката обаче останаха съмнения за нарушение срещу капитана на балканския тим Спахич.

Не тази ситуация ощети Босна, а друга, която беше пред вратата на „орлите“ само няколко минути по-рано. Тогава Джеко откри резултата след страхотен пас на Пянич, но съдията отмени гола заради несъществуваща засада.

4096467

През второто полувреме Босна изигра много посредствен двубой, като промените в състава не се отразиха положително на тима и в крайна сметка „орлите“ изхвърлиха дебютанта на Световни първенства.

Нигерия от своя страна сложи край на серията си от 9 мача, в които отборът не беше записал победа. В тази серия отборът имаше 6 загуби и 3 равенства, а последната победа на тима дойде срещу България през 1998 година във Франция с 1:0.

Така шампионите на Африка събраха 4 точки в своя актив (0:0 срещу Иран в първия мач), като отборът е фаворит за класиране напред в групата. Аржентина вече се класира с победата си над Иран вчера, а Босна е с 0 точки след два мача. Иран трябва да постигне убедителна победа срещу Джеко и компания, за да се класира напред, а Нигерия трябва да избегне загуба срещу Аржентина, за да е сигурно класирането на „супер орлите“.

4096459

Първите 10 минути бяха много интересни, като "супер орлите" почнаха много добре срещата, а Муса на няколко пъти направи за смях защитата на дебютанта. Няколко удара отправиха Еменике и Джон Оби Микел, като веднъж и Бегович трябваше да се намесва.

От своя страна, Босна дебнеше на контраатака и при една така Миралем Пиянич комбинира с Един Джеко, но ударът на аса на Манчестър Сити мина на метър встрани от вратата.

4096455

Постепенно балканският тим овладя средата на терена, а в 20' се стигна и до гол във вратата на Нигерия. Пянич успя да се измъкне от халфовете на съперника и пусна фин пас за Джеко. Нападателят без проблем отбеляза, но страничният рефер отсъди несъществуваща засада - несправедливо отменен гол за дебютантите.

Последваха две ключови намеси на Ениеяма, който първо спаси силен удар на Хайрович, а след това вв 24' Мисимович изведе Джеко, но отново вратарят успя с прекрасен рефлекс да спаси своите.

4096461

Босна се увлече в атаки, като Пиянич принуди вратаря да прави ново спасяване, но след това в 28' последва вихрена атака по дясното крило на Еменике. Той задмина Спахич и поднесе топката в наказателното поле за Одемвинге, който с прецизен удар направи 1:0. Символичните гости обаче имаха претенции, след като Еменике си помогна с ръце срещу защитника на Босна.

4096460

В следващите минути "орлите" имаха добри положения, но Бегович успя да спаси удари на Муса и Еменике. В края на полувремето Босна се посъвзе и Джеко на два пъти се озова на стрелкова позиция, но нападателят не успя да се разпише - 1:0 за Нигерия на почивката.

Втората част почна в по-ниско темпо, като Босна се опита да установи натиск, но след него не последваха опасности за вратата на Нигерия. Така още в 56' Ибишевич смени Хайлович, а балканският тим заигра в схема 4-4-2. Салихович пък смени слабия днес Лулич.

4096456

"Орлите" обаче вдигнаха оборотите, като Бегович беше принуден да прави две поредни спасявания. Първо той се намеси при удар на Онази, а след това Еменике изскочи зад отбраната сам срещу вратаря, но не успя да промуши топката между краката му - Бегович остави Босна в мача.

В 67' пък нова контраатака на африканците позволи на Еменике да навлезе в наказателното поле, но поредният удар по посока на вратата беше париран от Асмир Бегович.

Ибишевич беше близо до изравнителния гол в 74', когато при поредното центриране в наказателното поле той надскочи защитниците в зелено, но ударът му мина на метър над вратата. В последната минута на редовното време пък Един Джеко можеше да остави отбора си в борбата за класиране, но Ениеяма спаси удара с глава на нападателя.

В последната минута дойде и спасяването на мача, когато вратарят на Нигерия инстинктивно се хвърли при удар на Джеко от 4 метра и с крак успя да избие в гредата - 1:0 и Босна е аут от Световното първенство.

Nigeria vs Bosnia (1-0) ( Fifa World Cup 2014)by freshcrazyvideo