Съдийска аванта в 99-ата извади Арсенал от клуба на издънките (ВИДЕО)

Арсенал успя да победи Бърнли като домакин в мач от 22-ия кръг на Висшата лига с 2:1. "Виненочервените" изпуснаха да отмъкнат точка от "артилеристите", а за това спомогна съдията Джон Мос. Дузпа в 99-ата минута извади "топчиите" от срама и това да станат петият отбор от топ 6, който се дъни в този кръг. Преди това Тотнъм, Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Ливърпул не успяха да вземат по три точки.

Първото полувреме беше повече от скучно на "Емиратс". А резултата откри Шкодран Мустави в 59-ата минута, след като засече топката от корнер. Пет минути по-късно Гранит Джака бе изгонен от Джон Мос. В 93-ата минута Бърнли получи право да изпълни дузпа, а Андре Грей не пропусна от бялата точка.

Победния гол за Арсенал вкара Алексис Санчес след хладнокръвно изпъление на дузпа в 99-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за опасна игра срещу Лоран Кошчелни. Преди това обаче съдиите изпуснаха да отбележат засада, която щеше да предотврати лошия развой за Бърнли.

Арсенал се изкачи до втората позиция с актив от 47 точки, което е на пет точки от първото място. Лидерът Челси обаче има мач по-малко.