Съдия подпря Барса в дебюта на Коутиньо

Барселона победи градския съперник Еспаньол с 2:0 на своя „Камп Ноу” и с общ резултат 2:1 се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Краля. Играчите на Ернесто Валверде бяха загубили с 0:1 в първата среща, но бързо наваксаха изоставането си в реванша и обърнаха нещата в своя полза, записвайки 11-а поредна домакинска победа срещу „папагалчетата”. Рекордната покупка Филипе Коутиньо дебютира за Барса, влизайки в 67-ата минута на мястото на Андрес Иниеста.

Преди началото на мача феновете на домакините отдадоха заслуженото на аржентинеца Хавиер Масчерано и се сбогуваха с него, след като стана ясно, че той ще продължи кариерата си в Китай.

Домакинският натиск в началото доведе до ранен гол на Луис Суарес (9). Уругваецът засече с глава центриране на Алейш Видал. Гостите се опитаха да изнесат играта по-предни позиции, но не застрашиха вратата на Яспер Силесен. Лионел Меси (25) пък се възползва от грешка на защитниците и след рикошет в крака на защитник преодоля Пау Лопес за 2:0. Тази преднина успокои домакините и до края на първата част те намалиха темпото на игра.

Малко след почивката Меси имаше шанс да направи разликата класическа, но Пау Лопес отрази удара на аржентинеца и изби топката в корнер, пише Блиц. В 67-ата минута Жерард Морено от гостите пробва задна ножица, но не намери добре топката. Секунди след това в игра за първи път с екипа на Барса се появи Коутиньо, заменил Иниеста. В 75-ата минута бразилецът изведе Луис Суарес, чийто удар бе отразен от Пау Лопес, който се справи блестящо и при добавката на Иван Ракитич.

До края на мача домакините продължиха да бъдат по-настоятелни в търсене на трети гол, който да сложи окончателно точка на спора. В 80-ата минута Жерард Морено падна в наказателното поле на Барса след съприкосновение с Жорди Алба, но не последва дузпа, което със сигурност повлия на крайния резултат. Осем минути по-късно Ракитич центрира и Меси засече топката с глава, но я прати в гредата.

В крайна сметка Барселона се класира за 1/2-финалите на турнира, присъединявайки се към тимовете на Валенсия, Севиля и Леганес, елиминирал сензационно Реал (Мадрид).