Съдиите по цял свят изтрещяха! Юве тресна Милан със спорна дузпа в 97-ата (ВИДЕО)

Съдиите се превръщат в най-мразените фигури във футбола в последно време. Фрапантни грешки, които няма как да са случайни, потресоха света на мача Барселона-ПСЖ (6:1). На Ботуша друг рефер блесна с идиотизъм в голямото дерби Ювентус-Милан тазни нощ.

Неадекватникът свири смешна дузпа за "Старата госпожа", която директно повлия на резултата, защото с нея домаините биха с 2:1. Преди това основателни съмнения за засада имаше и при изравнителния гол на гостите от Милано.

Мехди Бенатиа изведе торинския гранд, но голмайсторът на Милан Карлос Бака успя да изравни. В 30-ата минута на срещата Бенатиа откри резултата за домакините. Малко преди края на първата част Милан стигна до равенството. Деулофеу надбяга защитата на Юве и подаде отляво на Бака, който остана сам срещу Джиджи Буфон и вкара за 1:1.

Към края на мача играчите на двата отбора се изнервиха. В 93-ата минута Хосе Соса получи втори жълт картон и бе изгонен. Той влезе остро в краката на Асамоа и реферът показа червеният цвят. На излизане от терена Соса се спречка със Сами Кедира, който започна да го бута, за да излезе по-бързо от терена и да не бави играта.

По всичко изглеждаше, че това ще е краят на невероятната серия на Ювентус у дома и двата отбора ще вземат по една точка, но в 97-ата минута съдията отсъди меко казано спорна дузпа в полза на "бианконерите" за игра с ръка на Де Шилио. Защитникът нямаше как да се предпази, защото играч на Юве уцели ръката му от 1 метър. освен това топката не летеше към вратата. Пълно безумие е да се даде такава дузпа, в такова дерби, в 97-ата минута...

Пауло Дибала не сбърка от бялата точка, носейки 31-ата поредна домакинска победа на запътилият се към потредмна титла съдийски тим на Ювентус.