Сбиване между фенове прекрати мач от Шампионската лига

снимка: fcdnipro.ua

Сбиване между съперникови запалянковци прекъсна за 15 минути мача от третия квалификационен кръг в Шампионската лига между Днипро и Копенхаген в Киев.

Агитката на датския отбор е била атакувана от неидентифицирана група от хора, за която се смята, че е съставена от фенове на украинския клуб.

Главният съдия на двубоя Андре Маринър даде с четвърт час по-късно началото на второто полувреме на срещата в столицата.

Ръководството на Копенхаген е изпратило писмо до УЕФА, в което подробно се разказва за инцидента на Олимпийския стадион.

Късно снощи Днипро и датският тим направиха равенство 0:0. Запалянковци на украинския отбор се оправдаха, че от агитката на Копенхаген са ги предизвикали, веейки руското знаме в момент, когато правителството на Украйна продължава борбата с проруските сепаратисти в източната част на страната.