Саутхямптън съсипа надеждите на Арсенал за първото място (ВИДЕО)

Отборът на Саутхямптън разби тима на Арсенал в последния мач от Boxing Day, като се наложи с 4:0 на своя "Сейнт Мери Стейдиъм".

Шейн Лонг се отчете с два гола за успеха, а Хосе Фонте и Kуко Мартина добавиха по един, като този на бека бе уникално красив. След този успех "светците" изпревариха Евертън в класирането и вече са 11-ти с 24 точки.

Арсенал от своя страна изпусна възможността да поведе в класирането, след като по-рано днес Ливърпул надделя над Лестър. След пропиляната възможност "артилеристите" остават 2-ри с 36 точки, а "лисиците" все още са на първо място с 38.

В първите минути на срещата изглеждаше, че Арсенал е по-добрият отбор на терена, но постепенно и играчите на Роналд Куман показаха, че могат да наложат темпо.

В 14-та минута Аарън Рамзи с триково подаване изведе Начо Монреал от ляво в наказателното поле и след рикошет във Виктор Уаниама, топката кацна коварно от горната страна на мрежата. При последвалия корнер защитата в "червено-бяло" успя да изчисти топката далеч от вратата.

Въпреки по-добрата игра на "артилеристите", именно те се оказаха изоставащи. В 19-та минута се стигна до центриране в наказателното поле и Пер Мертезакер изчисти топката. Далеч от дъгата на наказателното поле топката бе поета от Куку Мартина, който с невероятен изстрел с външен фалц откри резултата - 1:0.

Три минути преди края на първата част Шейн Лонг можеше да удвои преднината на "светците", след като бе изведен сам в половината на гостите. Поведе си добре топката, нахлу в наказателното поле, но завършващият удар бе отчайващ. Лонг опита да прехвърли Петър Чех, но шутът му бе прекалено силен и премина далеч над целта.

Пет минути след подновяването на играта бе отсъден фаул за Саутхямптън в половината на Арсенал. Последва центриране, при което Върджил ван Дайк изскочи зад защитата на гостите и се сблъска с Чех, при което топката се озова в мрежата. Попадението правилно бе отменене заради засада, а в ситуацията пострада чешкият вратар. Въпреки удара, той се изправи и продължи срещата.

Пет минути по-късно се стигна до нов гол във вратата на "артилеристите" и този път засада нямаше. Шейн Лонг направи двойно подаване със Садио Мане, след което ирландецът остана очи в очи с Чех и вкара за 2:0.

20 минути преди края на срещата Хосе Фонте сложи точка на спора с трети гол в мрежата на Арсенал. Капитанът на "светците" остана непокрит при центриране от корнер и с глава заби топката за 3:0.

Две минути преди края на срещата Саутхямптън можеше да вкарат и 4-ти гол, но шут на Шейн Лонг се удари в десния страничен стълб на Чех.

Въпреки това нападателят на домакините се реваншира в продължението, като този път нямаше проблем, след като остана очи в очи с чешкия страж и го преодоля без проблем.

Роналд Куман ще заложи на тактика с четирима в отбрана - Мартина, Ван Дайк, Фонте и Бертранд. Уаниама и Класи ще действат в средата на терена, а Дейвис, Уорд-Прауз и Мане ще помагат на Лонг. На вратата ще започне Стекеленбург.

Арсен Венгер ще изведе своите също в 4-2-3-1. Чех стартира на вратата. Косчелни и Мертезакер ще са в сърцето на отбраната, а като бекове са записани Монреал и Белерин. Рамзи и Фламини са опорни халфове, а Йозил, Кембъл и Уолкот ще са "гръб" на единствения нападател Жиру.