Сасуоло тресна Интер на „Меаца“ в шоу на вратарите (ВИДЕО)

Интер допусна сензационно домакинско поражение с 0:1 от Сасуоло на своя стадион „Джузепе Меаца“ в изключително интересен мач, лишен от повече попадения заради невероятните прояви на двамата вратари Самир Ханданович и Андреа Консили.

„Нерадзурите“ имаха далеч повече положения в срещата и можеха да победят комфортно, ако не бяха чудесните намеси на стража на противника им, който особено в края на първото полувреме с изумителен рефлекс лиши Адем Ляич от страхотен гол.

Това без съмнение бе най-добрата намеса от началото на сезона в Серия А и една от най-впечатляващите в големите европейски първенства изобщо.

Единственото попадение в срещата реализира Доменико Берарди от дузпа в 95-ата минута, отсъдена за нарушение на Миранда срещу Антонио Флоро Флорес след нелепа грешка в защита на Джейсон Мурийо.

Преди това обаче шут на Родриго Паласио бе изчистен от голлинията, а Консили попречи на Ляич и резервата Стеван Йоветич да се разпишат по ефектен начин от далечна дистанция. „Нерадзурите“ дори направиха пропуск на празна врата, а треньорът им Роберто Манчини изуми всички с решението си да пусне в игра най-техничният футболист Йоветич чак в 85-ата минута, и то при положение, че Иван Перишич не направи абсолютно нищо смислено в атака цял мач.

Така Интер събра 39 точки, които едва ли ще му бъдат достатъчни да задържи лидерството в Калчото след 19-ия кръг, при положение, че по-късно днес Наполи гостува на Фрозиноне и при евентуален успех, ще събере 41 пункта. Ювентус има визита на Сампдория в късния мач за деня и ако победи, ще изравни по актив „нерадзурите“.

Сасуоло с 31 пункта пък изпревари Милан на шестата позиция и записа нов престижен успех срещу гранд, след като по-рано през сезона победи Ювентус и Наполи и завърши 2:2 при визитата си на Рома.