Сашо Тонев с половин час игра при успех на Селтик

снимка: celticfc.net

Българското крило Александър Тонев влезе като резерва при  поредната победа на Селтик, този път с 1:0 като гост над  Мадъруел. Единственият гол вкара Антъни Стоукс в 6-ата минута  след пас на Стефан Йохансен.

Именно на мястото на Стоукс се  появи Тонев в 66-ата минута. Само две по-късно домакините от Мадъруел останаха 10 на  терена, след като Саймън Рамсдън получи директен червен картон  за фаул срещу Джеймс Форест.

Въпреки надмощието си, детелините  останаха само с този гол и пропиляха поне 12 чисти ситуации. Една отлична възможност имаше и Тонев в 77-ата минута, който получи пас от Гуйдети, освободи се от бранител и стреля, но  високо над гредата.

Въпреки този пропуск обаче той показа  сериозна активност по фланга, както и добра работа в защита и си заслужи ръкопляскането на треньора Рони Дейла от тъчлинията.

След този успех Селтик има 35 точки, с 4 пред 2-ия Дънди  Юнайтед, който снощи се наложи с 3:2 над Рос Каунти като гост, посочва БТА.