Сашо Тонев победи Танко Дяков в българското дерби в ЛЕ

Българският национал Александър Тонев поигра 10 минути в реванша в 1-ия кръг на турнира Лига Европа, в който Лех Познан завърши 1:1 като гост на Жетису Талдъкурган от Казахстан.

Поляците продължават в следващия кръг с общ резултат 3:1, след като в първата среща преди седмица победиха с 2:0, припомня БТА.

Във втория кръг Лех (Познан) ще срещне друг отбор от бившия СССР - Хазар-Ленкоран от Азербайджан.

Първата среща е в Баку на 19-и юли, а след това Лех е домакин на 26-и.

Цял мач за отбора от Казахстан изигра бившият централен защитник на Славия, Черно море и Локомотив (Пловдив) Танко Дяков.

Тонев пък се появи на терена в 80-ата минута на мястото на Иван Джурджевич като ляв полузащитник.

Бартош Слусарски откри резултата в 13-ата минута за Лех и окончателно уби интригата в двубоя. Той открадна топката от Синиша Добрашинович, изпревари българския защитник на домакините Танко Дяков и сам срещу вратаря Владимир Логиновски не сгреши.

Минута преди края на първото полувреме домакините изравниха чрез Серкижан Мужиков, който се разписа с изстрел от 18 метра.