САЩ разпиля Сърбия с 3:0

снимка: fivb.org

Отборът на САЩ надделя над гостуващия Сърбия с 3:0 (30:28, 25:20, 25:16) в мач от третия кръг в група "Б" на Световната лига по волейбол за мъже.

Така американците излязоха еднолично на върха на класирането след пет победи в пет мача и актив от 13 точки. Сърбите допуснаха първо поражение и останаха втори в подреждането с 10 точки.

България и Русия, които са трети и четвърти с по 2 точки, играят по-късно днес в Сургут. В повторение на финала на Световната лига през 2008 година, когато САЩ спечели единствената си титла след успех в четири гейма над Сърбия, европейците бяха близо до успеха в първия гейм, но пропиляха аванс от 24:22 точки и допуснаха обрат.

Американците направиха серия от 5:1 точки в края на втората част, която спечелиха с 25:20. Нова силна серия в края на третия гейм донесе и крайния успех на домакините.

Мат Андерсън беше най-резултатен с 25 точки, а Тейлър Сандър добави 15 точки за САЩ. Александър Атанасиевич завърши с 13 точки за Сърбия, а Никола Ковачевич се отличи с 11, посочва БТА.