САЩ и Полша с победи на Световното по волейбол

снимка: poland2014.fivb.org

Домакините от Полша се върнаха на победния ход и постигнаха важен обрат срещу отбора на Италия на Световното първенство по волейбол.

"Адзурите" взеха първият гейм, но след това бяха тотално надиграни от домакините. Мариус Влажли реализира 25 точки, а Михал Кубяк добави 12. За италианците липсата на Иван Зайцев се оказа решаваща и Лука Вероти бе най-резултатен с 18 точки.

Италианците се представят много под познатото ниво на Световното по волейбол. След тази загуба те подобно на България няма никакъв шанс да се класират сред първите три отбора в групата и да продължат към топ 6.

САЩ се справи по същия сценарии с отбора на Сърбия. Западните ни съседи поведоха в резултата и решаващ бе втория гейм, който американците изтръгнаха след 31:29. Звездата на сърбите Александър Атанасиевич реализира 20 точки, колкото и американеца Матю Андерсън .

Франция победи Австралия и излезе на първо място в група Е с 13 точки, но предстоят битки със Сърбия и Полша.

Второто място в групата е на Полша с 12 точки. Трети е сензацията Иран с 11. Следват САЩ (10) и Сърбия (9). Битката в тази група е много ожесточена и всичко ще се решава в последните две битки.