Сарагоса смачка Леванте и си уреди мач със Севиля за Купата на Краля

снимка: realzaragoza.com

В един от най-равностойните сблъсъци за Купата на Краля в осминафиналната фаза, Сарагоса надигра с 2:0 тима на Леванте, като по този начин с общ резултат 3:0 изхвърли валенсиянци от турнира.

Леванте загуби първата среща с 0:1 на своя стадион, като трябваше да търси задължителна победа с два гола в гостуването си тази вечер, но домакините изиграха много силен тактически двубой и заслужено се поздравиха с победата.

Сарагоса тотално надигра своя съперник, като вкара по едно попадение и в двете полувремена, въпреки че можеше да се поздрави и с по-убедителна победа, като Леванте отправи един-единствен точен изстрел за 90 минути.

В 23-ата минута Апоно изстреля топката от 25 метра, като вратарят не успя да улови топката, а това помогна Зукулини да открие резултата с глава, възползвайки се от грешката на Кейлор Навас.

В 59-ата минута Родас получи директен червен картон, след като контузи Зукулини. Последва свободен удар, като топката бе центрирана в наказателното поле, а защитата не се намеси успешно. Така коженото кълбо се озова в краката на Монтаниес, който оформи крайното 2:0 за своя тим.

Благодарение на победата си Сарагоса стигна до четвъртфиналите в турнира, като там ще срещне тима на Севиля, който загуби днес от Майорка, но въпреки това се класира напред в турнира.