Сарагоса и Севиля не се победиха за Купата

снимка: realzaragoza.com

Новият треньор на Севиля Унай Емери дебютира начело на андалусците с нулево равенство при гостуването на Реал Сарагоса в мач от четвъртфиналите в турнира за Купата на краля.

Двата отбора, които са с еднакъв актив от 22 точки в Примера дивисион, не излъчиха победител, след като не можаха да създадат кой знае колко голови положения в сблъсъка помежду си.

Реваншът ще бъде изигран на 23-ти януари от 20:30 часа, а 120 минути по-късно същия ден е насрочен и двубоя Валенсия - Реал Мадрид.

Мачът между Сарагоса и Севиля не предполагаше особен екшън на терена, още повече при положение, че домакините навлязоха в доста натоварена програма тези дни.

Само преди 2 дни Сарагоса загуби с 2:0 от Атлетико (Мадрид) в първенството, а в събота ще се изправи срещу Реал Валядолид също в Ла Лига. Въпреки това треньорът Маноло Хименес спази обещанието си и заложи на повечето от титулярите, като атаката отново бе водена от стрелец номер 1 в клуба - Елдер Пощига.

В състава на Севиля също нямаше много въпросителни и единствено включването на Коке и Мирослав Стеванович можеше да се сметне за изненадващо - двамата имат съответно 7 и 3 мача до момента през сезона, но почти не пропускат среща от Купата на краля.

Унай Емери не можа да се поздрави с успех в първия си мач начело на Севиля главно заради пропуските на Алваро Негредо и Хуан Антонио Рейес, които не можаха да преодолеят вратаря на домакините Лео Франко.

Елдер Пощига пък имаше поне три опита да се разпише през второто полувреме, но ударите му не се оказаха трудна задача за стража на андалусците Палоп.