Сан Хосе се доближи само на победа от втория кръг

Сан Хосе се наложи над гостуващия Ванкувър с 5:2 и поведе с 3:0 победи в плейофната серия от първия кръг в Западната конференция на Националната хокейна лига. Лоугън Кутюр се отличи с два гола и две асистенции, Джо Павелски добави две попадения и асистенция, а Патрик Марло също се разписа, доближавайки домакините само на един успех от класиране за втория кръг.

Вратарят Анти Ниеми спаси 28 шайби и допусна само два гола след удари на Алекс Бъроус и Дан Хамхюис.

Шампионът от редовния сезон Чикаго допусна първо поражение в третия мач от серията срещу Минесота след 2:3 с продължение. Новобранецът Джейсън Закър се разписа в 2:15 минута на добавеното време и донесе успеха на тима си с първия гол в кариерата си в плейофите. Зак Парайс и Пиер-Марк Бушар също вкараха за домакините, а вратарят Джош Хардинг направи 27 спасявания. Джони Одуя и Дънкан Кийт вкараха за гостите, а с асистенции и при двете попадения се отличи Патрик Кейн. Стражът Кори Крофърд отрази 34 шайби, но и това не се оказа достатъчно.

Шампионът в Източната конференция Питсбърг победи трудно домакина Ню Йорк Айлендърс с 5:4 след продължение и поведе с 2:1 победи в серията. Крис Кюниц с втория си гол в мача при числен превес в 8:44 минута на допълнителното време донесе успеха на гостите.

Паскал Дюпюи, Дъглас Мъри и Жаром Игинла също вкараха, а Сидни Кросби се отличи с три асистенции. Вратарят Марк-Андре Флюри допринесе с 32 спасявания. Ню Йорк поведе с 2:0 в началото на първата третина след голове на Мат Мълсън и Кейси Сизикас, но след това допусна четири безответни гола до края на втората част. Кайл Окпосо и Джон Таварес вкараха за 4:4 още до средата на третата част и мачът трябваше да бъде решен с продължение.

В друг мач на Изток Отава вкара четири гола в третата част и разгроми гостуващия Монреал с 6:1 и също взе аванс от 2:1 победи в серията. Новобранецът Жан-Габриел Паго реализира първия хеттрик в кариерата си, а Даниел Алфредсон добави гол и две асистенции за домакините. Кайл Търис и Якоб Силфверберг също се разписаха, а вратарят Крейг Андерсън направи 33 спасявания. Рене Бърк изравни при числен превес малко преди края на първата третина, но до края домакините доминираха.