Сан Хосе и Анахайм делят първото място в НХЛ

Отборите на Сан Хосе и Анахайм запазиха равенство на върха в Тихоокеанската дивизия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като победиха съответно Едмънтън и Далас. Двата отбора са с по 52 точки, но Патоците са изиграли два мача по-малко от своите съперници. Едмънтън е трети с 49 точки, а Калгари е с 46.

Микел Бьодкер вкара три гола за четвъртия хеттрик в кариерата си при победата на Сан Хосе с 5:3 срещу Едмънтън. Брент Бърнс и Логън Кутюр също се разписаха за Акулите, които влязоха в серия от две поредни победи след три загуби.

Мартин Джоунс спря 33 удара на вратата си, но не и тези на Дрейк Каджула, Матю Бенинг и Оскар Клефбом.

Джон Гибсън спаси 34 удара на вратата на Анахайм при успеха с 2:0 срещу Далас, с което стражът спечели третия си шътаут за сезона. Якоб Силферберг пък вкара гол и подаде за втория, дело на Андрю Колиано само 5:18 минути преди края на мача. Офанзивната им линия, с център Райън Кеслър, изпрати цели 17 удара към вратата на Далас.

След победите си във вторник, Сан Хосе и Анахайм запазиха седемте точки пасив от лидера в Централната дивизия и Западната конференция - Чикаго. Черните ястреби победиха с 4:3 Детройт, като Дънкан Кийт се разписа 38 секунди след началото на продължението от пауърплей. Чикаго получи числено предимство, след като Джъстин Абделкадер изпрати Никлас Хялмарсон с твърде агресивен удар в огражденията едва 15.2 секунди преди края на последната част.

Ричард Паник също вкара гол и подаде за още един, а Брайън Кембъл и Танър Киро вкараха останалите шайби в полза на Черните ястреби, които имат само една точка по-малко от лидера в Източната конференция Кълъмбъс. "Сините" отстъпиха с 3:5 срещу Каролина, след като Джордан Стаал вкара победния гол след рикошет 16:10 минути преди края на мача. Виктор Раск оформи крайния резултат на празна мрежа и приключи срещата с три точки след двете си асистенции по-рано.

Кам Аткинсън вкара 20-ия си гол в лигата в същия ден, в който беше оставен извън списъка с хокеисти за мача на звездите, а Джош Андерсън и Брендън Саад отбелязаха другите две попадение в полза на Кълъмбъс. Отборът им има 60 точки, но загуби три от последните четири мача след серията от 16 поредни победи в НХЛ.