Сан Антонио и Маями с победи във втората фаза на плейофите

Победителят в редовния сезон Сан Антонио победи гостуващия Портлънд 116:92 в първи мач от втория кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Тони Паркър отново беше лидер на домакините с 33 точки и 9 асистенции, резервата Марко Белинели добави 19 точки, а Коуи Ленърд допринесе с 16 точки и 9 борби. Тим Дънкан пък се отличи с "дабъл-дабъл" с 12 точки и 11 борби.

За гостите силен мач направи ЛаМаркъс Олдридж с 32 точки и 14 борби. Деймиън Лилард допринесе със 17 точки, но това не беше достатъчно.

Домакините до голяма степен предрешиха срещата още през първото полувреме, след което се оттеглиха на почивка с аванс от 65:39, уточнява БТА.

Шампионът Маями разгроми гостуващия Бруклин със 107:86 в първа среща от втория кръг на елиминациите на Изток. Звездата на домакините ЛеБрон Джеймс беше най-резултатен с 22 точки, Рей Алън добави 19 точки, а Крис Бош допринесе с 15 точки и 11 борби.

Джо Джонсън и Дерон Уилямс вкараха по 17 точки за гостите. Шампионите имаха аванс от 46:43 на почивката, но нанесоха своя удар след серия от 15:2 точки в първите четири минута на третата част, с която поведоха със 70:54 и до края контролираха мача.

Любопитното е, че Маями успя да се справи с Бруклин за първи път в кампанията, след като допусна четири поражения в четири мача срещу съперника в редовния сезон.