Сампдория препъна Ювентус (ВИДЕО)

Шампионът на Италия Ювентус направи рядко срещана грешна стъпка пред собствена публика в Серия А, след като не можа да спечели дербито със Сампдория и се задоволи само с равенство 1:1 при домакинството си от 16-ия кръг в Калчото.

„Старата госпожа“ поведе в самото начало на срещата чрез френския ляв бек Патрис Евра, който се извиси на „втора греда“ в наказателното поле и с глава засече центриране от корнер на Клаудио Маркизио. Французинът се разписа за първи път с фланелката на „бианконерите“, но попадението му не се оказа достатъчно за крайния успех.

Въпреки че до края на полувремето Ювентус имаше подчертано превъзходство, не можа за втори път да превземе мрежата на Серхио Ромеро. Сампдория рядко застрашаваше вратата на Джанлуиджи Буфон и през първата част изобщо не стигна до чисти положения, но веднага след почивката успя да изравни резултата.

Голмайсторът на тима Маноло Габиадини по великолепен начин матира Буфон с удар от границата на наказателното поле в обратния ъгъл. Голът на нападателя прилича на този, отбелязан от Неймар срещу Пари Сен Жермен по-рано тази седмица в Шампионска лига.

След този кръг Ювентус има 36 точки на първото място и може да бъде застигнат от Рома, който с 32 по-късно днес гостува на Дженоа. Сампдория с 26 пункта се изравни на третото място с Лацио, победил вчера Аталанта с 3:0, и именно градския противник Дженоа.

Равенството е трето поредно за Ювентус, ако броим и нулевото реми с Атлетико (Мадрид) в Шампионска лига по-рано тази седмица. Преди това в Серия А като гост на Фиорентина „старата госпожа“ също се задоволи само с 0:0, като въпросният хикс във Флоренция сложи край на серия от 4 победи.

Също така равенството със Сампдория прекрати внушителната серия от 25 поредни домакински победи на Ювентус в Серия А.

Сампдория остава непобедена в последните си вече шест мача, но тежката част от програмата на тима още не е приключила, тъй като на „блучеркиати“-те им предстоят срещи с Удинезе и Лацио.