Самоубийствен равен за Фулъм и изпадането е близо

Фулъм изпусна отличен шанс да излезе от зоната на изпадащите, след като изпусна аванс от два гола срещу Хъл Сити у дома и направи 2:2 на "Котиджърс" в мач от 36-ия кръг на Премиършип.

Домакинтие удариха в началото на второто полувреме, след като Ашкан Дечага (55) и Аморебиета (58) дадоха комфортен аванс, но той беше заличен в края на двубоя.

В 75' Йелавич вкара за 2:1, а само 3 минути преди края Шейн Лонг смълча домакинската публика и остави "котиджърс" в зоната на изпадащите.

В същото време Суонси стигна до много важен успех с 4:1 над Астън Вила и събра актив от 39 точки, което гарантира участието на "лебедите" на 90% в Премиършип и през следващия сезон, тъй като само Съндърланд (29 точки и 2 мача по-малко) може да настигне отбора.

Астън Вила пък е с актив от 35 точки - само на 4 пред Фулъм, но и мач по-малко, докато "котиджърс" имат само два мача до края на сезона.

Уест Бромич Албиън надигра с 1:0 Уест Хям и събра 36 точки, като също има три мача до края на сезона. "Чуковете" са с точка по-малко и една победа в следващите два мача гарантира участието и на двата отбора догодина в елита.

В зоната на изпадащите остават Фулъм (31 точки и 2 оставащи мача), Кардиф (30 точки и 3 оставащи мача) и Съндърланд (29 точки и 4 оставащи мача). Норич (32 точки и 3 оставащи мача) има точка аванс пред Фулъм, но е с много тежка програма до края на сезона.