Само Юве и Фиорентина не се изложиха от големите в Италия

Успешен за Ювентус се оказа първият в Серия А кръг за 2016-та година (18-ти по програма), след като шампионите спечелиха категорично с 3:0 домакинството си на Верона. За сметка на това, Рома допусна шокиращ изравнителен гол в самия край при визитата си на другия тим от града на Ромео и Жулиета – Киево – за да може зрителите на стадиона да видят зрелищно равенство 3:3.

Лацио отново разочарова и направи нулево равенство като домакин на новака Карпи, и то след като бяха победили лидера Интер като гости малко преди Коледа. Милан пък отново се издъни и бе изненадан неприятно от гостуващия Болоня – 0:1 на „Сан Сиро”.

Фиорентина, по подобие на Ювентус, очаквано постигна успех с 3:1 като гост на Палермо и по този начин дори оглави класирането, макар и с мач повече от „зимния шампион” Интер. „Нерадзурите” по-късно днес имат визита на Емполи, а последният мач за деня е Наполи-Торино.

Ювентус постигна осма поредна победа в Серия А и вече има 36 точки (с колкото е и Интер към момента), като новата звезда на шампионите Пауло Дибала отново блесна. Той откри рано резултата в осмата минута и асистира на Леонардо Бонучи за второто попадение в 45-ата минута. Крайното 3:0 оформи Симоне Дзадза в 82-ата след подаване на Пол Погба.

Най-резултатният двубой за деня (поне засега) се изигра във Верона, където Киево стигна до героично равенство 3:3 с Рома. „Вълците” водеха с 2:0 в един момент, след като Умар и Алесандро Лоренци се разписаха преди почивката, но в самия край на полувремето Палоски намали на 1:2. Даниели изравни в 58-ата, но Фалке върна аванса на Рома, за да се стигне до 86-ата минута, когато Симоне Пепе подели точките – 3:3.

Рома има само един успех в последните си девет мача и усилено се говори за смяна на треньора Руди Гарсия, като тимът е с 33 пункта засега на пета позиция.

Милан така и не можа да покори мрежата на гостуващия Болоня, а за капак, в 82-ата минута Джакерини донесе успеха за гостите – 0:1 и край на серията без поражение за „росонерите”, които за последно бяха отстъпвали само на Ювентус на 24 ноември. Те са седми с 28 точки.

Фиорентина събра 38 пункта и поне за малко може да се нарича лидер (2 повече от Интер и Ювентус), след като спечели с 3:1 гостуването си на Палермо. Йосип Иличич се разписа на два пъти през първото полувреме, а в последните секунди Якуб Блашчиковски оформи крайния резултат.