Само Славия игра в столичното дерби

Славия се възползва максимално от слабата игра на Локомотив (София) днес и в столичното дерби от втората седмѝца на А група стигна до солиден успех с 2:0.

Точни за „белите” бяха Марчев в 18’ и Да Силва в 51’, а символичните гости нямаха нито едно чисто положение в срещата и логично не успяха да стигнат дори до точка в двубоя.

За капак Ранджелович получи втори жълт картон в добавеното време на срещата и беше изгонен от игра. Въпреки загубата обаче Локомотив остава на 8-а позиция с актив от 38 точки.

По-важна победата беше за Славия, като тимът на Милен Радуканов събра 37 точки, като е с 6 точки повече от Черноморец, както и с мач по-малко от бургазлии в борбата за оцеляване.

Срещата почна с натиск на Славия, като гостите рядко излизаха от своята половина и логично се стигна до гол в полза на „белите”. В основата на гола беше най-активният до момента Веселин Марчев, който се промуши между защитниците на Локомотив в 18’ и засече центриране отляво, за да открие резултата – 1:0.

Славия продължи да бъде по-активният отбор и след отбелязването на гола, а грешка на Божидар Митрев едва не доведе до гол, но защитник успя да избие топката.

До края на полувремето се откриха няколко шанса за „белите”, но най-добрият дойде в самия край, като Радослав Василев беше изведен сам срещу Митрев. Той опита да прехвърли стража, но топката не попадна в очертанията на вратата – 1:0 до почивката.

Апатичната игра на „железничарите” продължи и след подновяването на играта, а всичко в мача беше решено в 51’, когато Да Силва матира двама защитници на гостите и от малък ъгъл успя да преодолее и Божидар Митрев – 2:0.

След второто попадение в мача и Славия намали темпото, като положенията пред двете врати почти липсваха. Локомотив се опитваше с безадресни центрирания в наказателното поле да стигне поне до гол, но това така и не се получи.

В края на двубоя Ранджелович извърши ненужен фаул, който му осигури втори жълт картон и изгонване от игра. Така той ще пропусне следващия двубой на „железничарите”.