Само 400 гледаха бой на Левски Лукойл в Универсиада (ПЪЛЕН ЗАПИС)

снимка: lap.bg

Левски Лукойл очаквано стигна до категоричн успех в първия си домакински мач в ерата, в която мощната петролна компания пое юздите на "сините". Тимът на Константин Папазов се наложи с 83:63 (22:20, 12:19, 27:16, 22:8) над Черно море Тича в среща от 1/4-финалите на Купата на България.

Двубоят в зала "Универсиада", който се игра пред скромните 400 зрители, започна отлично за "сините", които имаха предимство и си осигуриха добра преднина. Постепенно обаче "моряците" се активизираха и след края на първата част изоставаха само с 2 точки.

Варненци продължиха подема си през втория период и след серия от 8-0 излезе напред в резултата, като на почивката водеше с 39-34.

След паузата Левски Лукойл демонстрира истинската си класа и набързо стопи пасива си. През последната част "сините" не оставиха шанс на противника и в крайна сметка се поздравиха с убедителната победа.

Най-резултатен за успеха бе Христо Николов със 17 точки, 14 има Павел Иванов, с 12 е Кийт Клантън, а с 10 се отчете Станимир Маринов. За тима от Морската столица Тича Цветослав Острев бе над всички с 22 точки, 11 добави Симеон Илиев. Реваншът между двата тима във Варна е на 17 януари.