Само 197 мача бяха нужни на Роналдо, за да вкара 200 гола за Реал Мадрид

Суперзвездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо вече има на сметката си точно 200 гола с екипа на Реал Мадрид. Това стана факт след вчерашния погром с 6:2 над Малага на "Сантяго Бернабеу", а португалецът се разписа за 2:1 в полза на "кралския клуб" в 26-ата минута.

По този начин Роналдо се превърна във футболиста, който достига котата от 200 попадения за Реал в най-малко изиграни мачове - 197. Съотношението голове - мачове (1.015) на Кристиано няма как да не буди възхищение, като се има предвид, че досега португалецът се е разписвал средно по повече от един път на мач.

Роналдо стигна границата от 200 гола в четвъртия си сезон с мадридския гранд, като той вече има 54 попадения през настоящата кампания. По-рано през сезона пък нападателят бе обявен за легенда на "кралския клуб", нареждайки се на 6-то място във вечната голмайсторска листа на Реал.

Португалският национал можеше да отбележи още едно попадение срещу Малага и да мине кота 200, ако не бе изпуснал дузпа в 20-ата минута, отсъдена за нарушение срещу самия него. Победата пък бе под юбилейния №1000 за Реал на "Сантяго Бернабеу", като освен това "белия балет" няма загуба в своя храм вече 43 мача.

Роналдо показва изключително постоянство в изявите си с екипа на "кралския клуб", като подобрява постиженията си всяка година. Показателите му за Реал са най-добрите в неговата кариера, като той ги надгражда с всеки следващ сезон. В първия си сезон на "Бернабеу" португалският национал отбеляза 33 попадения във всички турнира, докато през този той вече мина границата от 50 гола и продължава да увеличава сметката си.

В 111-годишната история на Реал Мадрид само петима футболисти са успели да вкарат повече от 200 гола за клуба, а Роналдо се превърна в шестия, при това му отне най-малко време, за да го направи. На португалеца му бяха нужни едва 197 мача, докато на легендите Ференц Пушкаш, Алфредо Ди Стефано и Уго Санчес са им били необходими съответно 202, 234 и 261 срещи. Другите двама с повече от 200 попадения за Реал - Раул Гонзалес и Карлос Сантиляна пък е трябвало да изиграят по повече от 400 срещи, за да достигнат тази граница.

Ако продължава да огорчава съперниковите вратари със същите темпове, то Роналдо може да се изкачи на пето място при голмайсторите на "кралския клуб" още до края на сезона, като за това са му нужни само 9 попадения, с които ще изпревари Уго Санчес, който има 208 гола за Реал.